Yanessa

Обновление - Homunculus

Recommended Posts

1 minute ago, Dictator said:

Like?

Да весь саппорт, что и до этого терпел, он бездпсный и только закрываться может. Так и это забрали.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Только что, Leflyll сказал:

Yep, enjoy dying on support. Good idea ...

Explain me, what's gonna change for support

@Smash you too, explain me what's gonna change on those classes in details, maybe I'm too dumb to understand

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Just now, Dictator said:

Explain me, what's gonna change for support

@Smash you too, explain me what's gonna change on those classes in details, maybe I'm too dumb to understand

Да получит он стан на олимпиаде или в поле, ничего не прожмет и сдохнет. Сам кинет стан, а убить все равно не сможет.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
1 минуту назад, Smash сказал:

But then the whole evo clan can just compete with each other. And you just kick the bbb and complain about the lack of pvp content

I don't, pve is more interesting for me than fighting bbb, for all I care they can be gone right now lol

You guys need to understand Eva rune is 20% cooldown, while SA will be 10 at best. Do you know how many cooldown reduction items coming next update? Do you want to play with 1 healer who has perma purge, perma steel mind, flash every few sec, perma double casting on mages?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
2 минуты назад, Dictator сказал:

Explain me, what's gonna change for support

@Smash you too, explain me what's gonna change on those classes in details, maybe I'm too dumb to understand

Окаты закрывашек. Это все для саппорта. С руной евы даже спойл может выиграть у топ мага сервера. Без нее шансов 0. Так к чему мы идем? Чтобы на олимп прийти на 25 боев и пойти пве? 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Just now, Dictator said:

Explain me, what's gonna change for support

@Smash you too, explain me what's gonna change on those classes in details, maybe I'm too dumb to understand

Impossibility to use uds properly, cuz u can get stun in any immune, from tank/healer from opposite team. And immune/cela/garnet etc does not help to avoid stun.

Just tank gets stun at the end of healers cella, there is no ud for half of sec - party dies, dd get res interrupt. 10sec pvp? So i there any reason to have tank anymore?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

bring two tanks

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Just now, Leflyll said:

Impossibility to use uds properly, cuz u can get stun in any immune, from tank/healer from opposite team. And immune/cela/garnet etc does not help to avoid stun.

Just tank gets stun at the end of healers cella, there is no ud for half of sec - party dies, dd get res interrupt. 10sec pvp? So i there any reason to have tank anymore?

СА шилен на всех, кто кого удачно перестанил, того и тапки😀

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
6 minutes ago, Leflyll said:

Impossibility to use uds properly, cuz u can get stun in any immune, from tank / healer from opposite team. And immune / cela / garnet etc does not help to avoid stun.

Just tank gets stun at the end of healers cella, there is no ud for half of sec - party dies, dd get res interrupt. 10sec pvp? So i there any reason to have tank anymore?

You can cleanse the stun, with all sort of skills, garnet, desperation, unbind, and many more. First experience the pvps with sa and then have an opinion.

healer use celestial, ol uses mass cancel, party dies, why to play tank? 10s pvp

Изменено пользователем Dictator
  • Лайк 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
1 minute ago, marw said:

bring two tanks

Их и сейчас по 2. Как это спасет. Собьют всем.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
3 минуты назад, Dictator сказал:

You can cleanse the stun, with all sort of skills, garnet, desperation, unbind, and many more. First experience the pvps with sa and then have an opinion.

healer use celestial, ol uses mass cancel, party dies, why to play tank?

Покажи мне овера в пвп. 

Стан с са шилен проходит во все клинсы целесты и тд.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
2 minutes ago, Smash said:

Show me the overs in pvp. 

The mill with sa shilen passes through all the celestial clinics, etc.

It's not my problem, there are no overlords, show me shilen sa on every support ;)

First you say only 10% will have it, and then you speak like everyone gonna have it, and won't have anything better to do during pvp, than perfect timing stun every time on your tank

Изменено пользователем Dictator

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Только что, Dictator сказал:

It's not my problem, there are no overlords, show me shilen sa on every support ;)

Овер и не нужен если есть са шилен. 

По сути можно одеть мага как ты и бегать якобы в кп, но соло. Мне соло игра не нравится. Но ничего. Посмотрим что в итоге будет. Но я разочарован.

Рассуждаешь как будто от этого станет лучше всем а потом говоришь "не моя проблема". И не только ты.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
8 minutes ago, Smash said:

An over is not needed if there is sa shilen. 

In fact, you can dress the magician like you and run supposedly in CP, but solo. I don't like the solo game. But nothing. Let's see what will happen in the end. But I am disappointed.

You reason as if this will make everyone better and then say "not my problem." And not only you.

That's the whole point, mages won't be able to run solo and do havoc, because as soon as they do it, they gonna be controlled by SA. YOU really don't understand the game mechanics, do you?

Now I do what I do, cause I can't get punished for being far away from my party, I got no cooldown on blinks, you can't debuff me, you think it's fun?

Изменено пользователем Dictator
  • Лайк 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
1 минуту назад, Dictator сказал:

That's the whole point, mages won't be able to run solo and do havoc, because as soon as they do it, they gonna be controlled by SA. YOU really don't understand the game mechanics, do you?

Чьими са ты будешь законтролен? 

Настолько зациклен на механике игры что не видишь ситуацию на сервере? 

Как ты и сказал, пве интереснее. У мобов нет са.

Как я и сказал, ты эгоист. Но будь хотя бы честен. Не выставляй свои интересы как интересы всех

  • Лайк 4

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
2 minutes ago, Smash said:

Whose sa will you be controlled? 

So fixated on the mechanics of the game that you don't see the situation on the server? 

As you said, it's more interesting. Mobs don't have sa.

As I said, you are selfish. But be honest. Do not expose your interests as the interests of all

I'm the one that actually plays the pvp, you just fight at forum, so how would you know anything about the server situation?

Изменено пользователем Dictator

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Только что, Dictator сказал:

I'm the one that actually plays the pvp, you just he at forum, so how would you know anything about the server situation?

Главное, что ты так считаешь. Поговорим вечером :)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Только что, Smash сказал:

Главное, что ты так считаешь. Поговорим вечером :)

забей. это кансел, с ним нет смысла разговаривать🤠

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Добавьте ЛС в Диадему в магазин за ИМ плизики как и ЛС  в брошку который уже есть в магазине 

  • Лайк 2

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
4 minutes ago, Dictator said:

I'm the one that actually plays the pvp, you just fight at forum, so how would you know anything about the server situation?

Ты должен понимать, что большая часть любого кп это как раз то саппорт класс, который в очередной раз унизили.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
4 минуты назад, Smash сказал:

The main thing is that you think so. We will talk tonight:)

Will we? Reveal your in game nick)

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
1 минуту назад, Dictator сказал:

Will we? Reveal your in game nick)

Surprised

:)

  • Ха-Ха 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
2 часа назад, Supervisor сказал:

Все Руны Евы будут удалены через 30 дней с сегодняшнего дня. Если кто-то особенно "предусмотрительный" решит закупиться с запасом - может обратиться в техническую поддержку, для возвращения средств.

будут ли удалены двухчасовые руны евы (как награда за ивент ) и если будут выведены, то какая будет компенсация за это ?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

По Валоку инфа есть или в 14 тел фарм ?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
4 минуты назад, [email protected] сказал:

По Валоку инфа есть или в 14 тел фарм ?

По валоку пока игнор

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Гость
Эта тема закрыта для публикации сообщений.